44. Rajd Świdnicki-KRAUSE

Pierwsza Runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
15 kwietnia 2016 roku na Rynku w Świdnicy rozpoczęła się pierwsza Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 44. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Do Rajdu zgłosiło się sześćdziesiąt załóg, w tym zwycięzca poprzedniej edycji Grzegorz Grzyb, a także rajdowy Mistrz Polski Łukasz Habaj. Nie zabrakło także doskonale znanych kibicom zawodników, takich jak Maciej Rzeźnik, Mariusz Stec, czy Jan Chmielewski. Sponsorem tej największej imprezy sportów motorowych na Dolnym Śląsku jest również firma Granit Strzegom, która swoim wieloletnim zaangażowaniem wspiera inicjatywy rozsławiające nasz region w całej Polsce, a także zagranicą.

​Organizator zawodów – Automobilklub Sudecki przygotował dwanaście wymagających odcinków specjalnych podzielonych na dwa etapy. 16 kwietnia odbyło się sześć zaplanowanych odcinków specjalnych, a 17 kwietnia na zawodników czekało pozostałe pięć prób. Ceremonia Mety 44. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE miała miejsce w niedzielę o godz. 16.30 na Rynku w Świdnicy.

W 44. Rajdzie Świdnickim - KRAUSE zdecydowanie zwycięzyli Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą. Załoga startująca Fordem Fiestą R5 od poczatku pokazywała wysoką formę tocząc wspaniałą walkę na odcinka specjalnych Przedgórza Sudeckiego. Na drugiej pozycji na mecie uplasował się Jakub Brzeziński z Bartłomiejem Bobą. To fantastyczny występ tej załogi, a tempo które zaprezentowali było znakomite. Załoga startująca Fordem Fiesta straciła do zwycięzców 24 sekundy. Na najniższym stopniu podium zameldował się Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem i także dla nich był to bardzo udany weekend pełen sportowych emocji. Ich strata na mecie to 2 minuty i 22,7 sekundy.
 


design by LEMONPIXEL.pl